موشن گرافیک
تاریخ ارسال : ۷ شهریور ۱۳۹۷
1,434 views

آموزش افتادن سکه برای موشن گرافیک در افترافکت

افتادن سکه یکی از انیمیت های پر کاربرد در موشن گرافیک ( Motion Graphic ) هاست و امروز ما نحوه انجام ما این انیمیت رو در افترافکت به شما آموزش میدیم.

ابتدا نیازه که ما سکه ها رو توی نرم افزار ایلاستریتور ایجاد کنیم و اون رو وارد After Effects کنیم.قدم بعدی تغییر مکان Anchor Point لایه سکه به گوشه پایین سمت چپه.این کار رو میتونید با استفاده از قسمت تولبار افترافکت با زدن شورت کات Y انجام بدید.

برای ساخت این انیمیت قسمت های Position و Rotation نیاز هست که کیفریم داده بشن ، در قسمت Position چهار کیفریم ، کیفریم ابتدایی مکان پرتاب ، کیفریم دوم مکان سقوط ، کیفریم سوم و چهار برای ایجاد حالت لرزش در لحظه برخورد.

همین روال رو نیاز هست که برای Rotation  ما به کار ببریم اما کار ما برای این بخش از کیفریم Position برخورد سکه با زمین شروع میشه و با پنج کیفریم کار انجام میشه به این شکل کیفریم اول لحظه برخورد کیفریم دوم مابین کیفریم های اول و دوم Position ، کیفریم سوم در زمان کیفریم سوم Position ، کیفریم چهارم مابین کیفریم سوم و چهارم Position و کیفریم پنجم در لحظه کیفریم آخر Position.

همه ی کیفریم های  Rotation بصورت Easy Ease و کیفریم سوم و چهار Position همه به همین شکل و نیازی به انجام تغییرات در گراف ادیتور ( Graph Editor ) نیست.برای اضافه کردن تعداد سکه ها کافی که چند کپی از سکه دارای انیمیت بگیرید و با دادن فاصله زمانی با اونها و همچنین نیازه که CTI رو روی آخرین کیفریم Position سکه های جدید قرار بدید و روی نوشته Position کلیک کنید تا همه کیفریم های Position انتخاب شوند حالا با تغییر مکان سکه اون رو در جای مناسب قرار بدید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاههای این نوشته

  1. شهروز گفت:

    بسیار زیبا و مفید

    1. سلام.خوشحالیم ک رضایت شما رو جلب کرد