موشن گرافیک
تاریخ ارسال : ۳ شهریور ۱۳۹۷
2,707 views

آموزش باز شدن نقشه برای موشن گرافیک در افترافکت

تکنیک های افترافکت در آموزش باز شدن رول نقشه شامل: تبدیل یک فایل وکتور(Vector) به شیپ ( Shape ) ، کار با Path ، تغییرات Path ، کیفریم دهی به Path ، ایجاد ماسک (Mask) ، کیفریم دهی به Mask Path ، کوتاه کردن یک لایه با استفاده از شورت کات ، ایجاد Shape و اضافه کردن قابلیت Trim Path و پرنت ( Parent ) کردن لایه ها به Null هستند که اغلب در موشن گرافیک ها کاربرد زیادی هم دارند.

رول نقشه شامل قطر نقشه،قسمت انتهایی،خود نقشه،بیضی پایینی و بالایی که میشه از بیضی بالایی صرف نظر کرد شما میتونید بسته به سلیقه و کارتون جزییات رو به طرح اضافه کنید.

ساخت یک شیپ بدون Fill و با Stroke برای بهتر نشون دادن حالت باز شدن رول نقشه که روی بیضی پایین قرار میگیره.

این شیپ رو ما بصورت مار پیچ به دور خودش ایجاد میکنیم و قابلیت Trim Path رو براش فعال میکنیم .بعد از ایجاد یک Null حالا مواردی رو که باید به اون پرنت ( Parent ) کنیم قطر نقشه ، شیپ مارپیچ ، بیضی بالا وپایین.

برای Null ما باید قسمت Position رو در طول نقشه برای نشون دادن حرکت رول نقشه در طی باز شدن اون کیفریم بدیم.

دقت داشته باشید این حرکت نباید تا انتهای نقشه پیش برود و جا برای دادن انیمیت به قسمت انتهایی نقشه هم بذارید و با استفاده از شورت کات Alt + ] این لایه ها را کوتاه میکنیم.

Scale در راستای محور X و مقدار کمی در محور Y باید کیفریم داده بشه تا حس کوچک شدن رول در هنگام باز شدن بهتر القا بشه.

Mask Path نقشه هم باید کیفریم داده بشه ، برای قسمت آخر انیمیت Path لبه انتهایی نقشه رو با تغییر نقاط انجام میدیم و برای لحظه انتهایی با دادن افکت Fill رنگ این لایه رو با رنگ لبه نقشه مطابقت میدیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاههای این نوشته

  1. شهرام گفت:

    فایل وکتور این بخش رو قرار بدید لطفا